26 Sie

Bezpieczna koloryzacja włosów blond

Blond włosy często są cienkie i słabe, a koloryzacja może je dodatkowo niszczyć. Dlatego lepiej zrezygnować z przepełnionych chemicznymi środkami farb na rzecz o wiele bezpieczniejszej henny do włosów.

Henna blond Khadi to naturalny produkt, dzięki którym włosy jasne i siwe mogą zyskać piękny odcień od jasnego blondu po ten wpadający w delikatny czerwony ton. Nie tylko koloryzuje, ale również wzmacnia i pogrubia włosy, a także przyspiesza ich wzrost. Kosmetyk stworzony jest na bazie ziół, które sprawiają, że po jego stosowaniu włosy stają się lśniące i zyskują objętość. W skład henny wchodzą m.in. aloes, kurkuma oraz rabarbar indyjski.

Co istotne henna działa koloryzująco tylko na jasne włosy. W przypadku ciemnych odcieni jedynie wzmacnia i odżywia. Dla lepszego efektu przed jej zastosowaniem najlepiej umyć włosy szamponem bez silikonów i SLS. Ostateczny efekt koloryzacji zobaczymy 48 godzin po zabiegu. By utrzymał się on dłużej warto naolejować włosy przed pierwszym umyciem po upływie 24 godzin.