9 Sie

Drożdżowa maseczka na ratunek włosom

O zbawiennym działaniu drożdży na porost włosów wiadomo nie od dziś. Często możemy znaleźć je w składzie kosmetyków i farmaceutyków przeznaczonych dla lepszego wzrostu włosów. Nic dziwnego, że zastosowano je również w maseczce babuszki Agafii.

Maska drożdżowa babuszki Agafii stworzona została ze stuprocentowo naturalnych składników. Możemy znaleźć w niej m.in. drożdże piwne, mącznicę lekarską, ostropest plamisty, olej z dzikiej róży, olej z nasion białej porzeczki i sok z brzozy. Składniki te są pomocne w walce z łupieżem, regenerują stany zapalne i działają bakteriobójczo, poprawiają elastyczność włosów, wzmacniają cebulki, czy regulują gospodarkę tłuszczową skóry głowy.

Drożdże są bogate w białko, mikroelementy i witaminy. Dzięki temu łatwo wnikają w głąb włosa i przyspieszają jego metabolizm. Skutkuje to szybszym porostem i poprawą ogólnej kondycji. Po regularnym stosowaniu drożdżowej maseczki babuszki Agafii można zauważyć znaczne efekty, choć już po pierwszym umyciu włosy są zdecydowanie miększe.