Kosmetyki

Hydrolat z czystka – wszystko co warto o nim wiedzieć

avebio-hydrolat-z-czystka-oczyszcza-i-ujedrniaCzystek to roślina, która w ostatnich latach cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem. Napar z tej niezwykłej rośliny piją zarówno panie, jak i panowie. Na rynku naturalnych kosmetyków nabyć można jednak nie tylko suszone ziele czystka, ale także wiele innych produktów, w tym dość tajemniczo brzmiący hydrolat z czystka. Oto garść najważniejszych informacji, które warto wiedzieć o tym produkcie.

Hydrolat czyli co?

Hydrolat to specjalny płyn, który wyglądem przypomina właściwie zwykłą wodę. Można powiedzieć, że jest on produktem ubocznym, który powstaje podczas produkcji olejków eterycznych. W procesie destylacji bowiem skrapla się woda, która osiąga bardzo wiele cennych substancji roślinnych. Ma ona również lekki zapach rośliny.

Niezwykłe właściwości czystka

Ale dlaczego właściwie warto zastosować hydrolat z czystka? W dużym skrócie jednak: przede wszystkim dlatego, że uroda będzie za to bardzo wdzięczna. Czystek jest bowiem niesamowitą rośliną, która posiada wiele cennych składników. Przede wszystkim działa on przeciwzapalnie, antybakteryjnie oraz antyalergicznie. Dodatkowo ma zdolność odtruwania organizmu z toksyn.

Jak stosować hydrolat?

Hydrolat z czystka warto stosować dla poprawienia swojej urody i ogólnego lepszego samopoczucia. Świetnie sprawdzi się on do przemywania różnych zmian skórnych oraz do ogólnej poprawy kondycji skóry. Oprócz tego polecany jest również do pielęgnacji włosów.