8 Cze

Modny manicure

Manicure, czyli zabieg kosmetyczny wykonywany na paznokciach u dłoni, ma na celu poprawienie ich wyglądu poprzez wyregulowanie skórek, wygładzenie płytki i pomalowanie. Manicure stał się elementem stylizacji, toteż moda na malowanie paznokci stale ulega zmianom.

Jaki manicure wybrać?

Każdy nadchodzący sezon w zasadzie dyktuje co będzie modne – jaki sposób malowania, jakie kolory czy ozdoby. W ofertach kosmetyczek czy to w Warszawie, czy we Wrocławiu zazwyczaj przewijają się pozycje – french manicure, nude manicure, japoński manicure, hybrydowy, żelowy czy tytanowy. Czy każdy rodzaj manicure można wybrać? Rodzaj zabiegu powinien być dostosowany do kondycji płytki, np. osobom z brzydkimi i łamliwymi płytkami zalecany jest manicure tytanowy, który paznokieć wzmocni, zamiast pogorszyć stan.

Manicure winylowy

manicure vinylux

Modny i popularny manicure hybrydowy także nie jest dla każdej pani wskazany. Chociażby dlatego, że składniki zawarte w lakierze hybrydowym mogą wywoływać uczulenia. Bardzo dobrym rozwiązaniem w takim wypadku jest manicure vinylux https://easynails.pl/uslugi/manicure/manicure-vinylux/ – malowanie lakierem winylowym jest trwalsze (7-10 dni) od malowania lakierem klasycznym. Zawarte w lakierze polimery winylu chronią paznokcie przed uszkodzeniami mechanicznymi i niekorzystnym działaniem np. temperatury. Warstwa lakieru pokryta utwardzaczem długo utrzymuje się na paznokciach, bez odprysków i uszkodzeń.

Manicure winylowy jest trwały, prosty do wykonania, nie wymaga zastosowania lamp.