23 Sie

Oczyszczanie twarzy – samodzielnie czy u kosmetyczki?

Oczyszczanie twarzy jest podstawowym elementem właściwej pielęgnacji skóry. Bez oczyszczania nie ma mowy o zdrowym wyglądzie. Skóra potrzebuje troski na co dzień. Czy wykonywać te zabiegi samodzielnie, czy warto skorzystać z pomocy kosmetyczki? 

Codzienna pielęgnacja

Niezależnie od tego jak często udaje się skorzystać z fachowej pomocy kosmetologa codzienne oczyszczanie skóry w warunkach domowych jest koniecznością. Dermatolodzy zalecają używania płynów micelarnych, które dobrze usuwają zabrudzenia i kurz, który w ciągu dnia osiada na naszej skórze. Jednocześnie usuwając makijaż.

Raz w tygodniu warto sięgnąć po peeling. Peeling mechaniczny sprawdzi się przy skórze trądzikowej. Peeling enzymatyczny pozwoli usunąć martwy naskórek. 

Zabiegi u kosmetyczki

Oczyszczanie twarzy w Warszawie metodą manualną jest elementem pielęgnacji skóry trądzikowej, łojotokowej, czy tłustej.  Zabieg pozwoli usunąć nadmiar sebum czy zaskórniki. Wyrówna koloryt skóry. Skóra po zabiegu może być delikatnie podrażniona, ale dzięki złuszczeniu starego naskórka odzyska zdrowy, ładny wygląd. Jednocześnie po zabiegu oczyszczania skóra lepiej przyjmuje substancje odżywcze zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych.  

Zabieg oczyszczania skóry, przeprowadzony w gabinecie kosmetycznym, pomoże oczyścić oraz odświeżyć skórę. Dzięki zabiegowi odzyska ona dawny blask oraz zdrowy wygląd. Warto o tym pamiętać i raz na jakiś czas skorzystać z dobrodziejstw specjalistycznego oczyszczenia skóry, by podarować sobie odrobinę luksusu oraz zdrowy, rześki wygląd.