21 Lis

Sposoby na pękające paznokcie

Pękające paznokcie nigdy nie wyglądają pięknie, więc warto znaleźć sposób na to, aby odzyskały dawną świetność. Oczywiście bardzo dużą rolę odgrywa tutaj odpowiednia dieta, zbilansowane mikroelementy, ale także traktowanie paznokci z zewnątrz, czyli na przykład odpowiednie odżywki, czy zabezpieczenia przed zbyt wysokimi lub wręcz za niskimi temperaturami. Zanim podejmie się jednak jakiekolwiek działania, warto zastanowić się, jaką przyczynę może mieć taki stan rzeczy. Konieczna może okazać się bowiem pomoc lekarska i wykonanie specjalistycznych badań, które będą w stanie wykryć nieprawidłowości.

dłonie

Jak radzić sobie z pękającymi paznokciami w domowych warunkach?

Na pewno warto zabezpieczać je przed chemikaliami. To dlatego tak ważne jest zakładanie rękawiczek ochronnych, gdy zbyt długo moczy się ręce w wodzie lub sprząta. Paznokcie są bardzo wrażliwe na wszelkiego rodzaju płyny do mycia naczyń, czy preparaty.
Warto też wzbogacić swoją dietę o bardziej zróżnicowane produkty. Może przecież okazać się, że organizm nie ma dostarczonych wszystkich elementów, które niezbędne mu są do prawidłowego funkcjonowania, co oczywiście, jak najbardziej może osłabiać w pierwszej kolejności właśnie włosy, skórę oraz paznokcie. Warto też używać odpowiednich odżywek, które wzmocnią płytkę paznokcia i zapobiegną jej pękaniu oraz rozwarstwianiu się i matowieniu. Więcej informacji znajdziesz w artykule: https://easynails.pl/ratunku-pekajace-paznokcie