Zabiegi

Wszystko, co warto wiedzieć o oxybrazji

W pewnym wieku nie wystarczy tylko zdrowa dieta i regularna aktywność fizyczna. Skóra domaga się interwencji z zewnątrz, chodzi oczywiście o zabiegi kosmetyczne, które pozwolą się jej odpowiednio zregenerować i odżywić. Takim kołem ratunkowym dla cery jest na pewno oxybrazja w Warszawie.

Jak często można wykonywać zabiegi oxybrazji?

Częstotliwość wykonywania oxybrazji zależy od rodzaju skóry i od problemów na niej widocznych. Jeden raz w tygodniu co tydzień należy wykonywać zabieg oxybrazji, gdy skóra jest łojotokowa, mieszana lub ma oznaki widocznych zmarszczek i ciemnych przebarwień.

Rzadziej, bo jeden raz w tygodniu co dwa tygodnie, jeśli cera jest sucha, naczynkowa lub bardzo delikatna. Panie, których zmorą jest cellulit i rozstępy powinny korzystać z dobrodziejstw oxybrazji dwa razy w tygodniu. Czas trwania oxybrazji to około 30 minut. Przy czym, obejmuje on twarz, dekolt i szyje.

Czy istnieją jakieś przeszkody, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu?

Oxybrazja podobnie, jak większość zabiegów kosmetycznych wiąże się z pewnym ryzykiem, toteż z udziału w niej powinny zrezygnować osoby, które mają rozrusznik serca, zaawansowany nowotwór lub są diabetykami. Ponadto przeprowadzenie zabiegu utrudniają takie schorzenia jak nadciśnienie tętnicze, łuszczyca w fazie aktywnej, widoczny stan zapalny skóry lub trudno gojące się rany.

Ponadto oxybrazji nie poleca się kobietom w ciąży, osobom ze świeżymi bliznami, z widoczną opryszczką i tym, które poddały się niedawno zabiegom z użyciem kwasu hialuronowego.