21 Sie

Z czego składa się mydło syberyjskie?

Od wieków nie tylko lekarze, ale również ludzie dbający o własne ciało korzystali z wszystkich magicznych właściwości oferowanych przez świat natury. Na podstawie takich właśnie składników powstało również niezwykłe mydło, które można stosować uniwersalnie podczas pielęgnacji skóry i włosów.

Ten niezwykły produkt, który uwielbiany jest przez ludzi na całym świecie, a swojego korzenie wziął z wielowiekowej tradycji ludów Syberii, to mydło syberyjskie. Jego receptura jest niezwykle bogata, ale jednocześnie zupełnie wolna od substancji chemicznych, które mogłyby w jakikolwiek sposób negatywnie wpływać na ciało. Sprawdźmy, z czego się składa i skąd bierze się jego popularność.

Skład mydła

mydlo-syberyjskieWszystkie dobroczynne właściwości tego mydła biorą się z faktu, że jest ono stworzone ze znanej od wieków, a następnie opracowanej przez naukowców mieszanki ziół w formie naparów. Prócz tego znaleźć w nim można wyciągi m.in. z szyszki olchy czy świerku syberyjskiego oraz prawoślazu. Dołączono również olejki eteryczne, m.in. cedrowy czy lniany. To wszystko sprawia, że mydło ma niezwykłe właściwości oraz bardzo przyjemny, delikatny zapach.

Zalety stosowania

Z uwagi na wielość składników mydło syberyjskie ma wiele zalet, które sprawiają, że sięga po nie coraz więcej osób. Przede wszystkim nadaje się do mycia zarówno ciała, twarzy, jak i włosów, dzięki czemu jest dość uniwersalne. Jest świetnym środkiem oczyszczający, który równocześnie w zdrowy sposób nawilża i odżywia skórę oraz włosy. Dodatkowo działa przeciwzapalnie, minimalizując problemy ze skórą i łagodząc ewentualne dolegliwości.