10 Gru

Zabieg parafiny na stopy krok po kroku

Zabieg parafiny na stopy daje spektakularne efekty. Po kilku seriach wygląd skóry stóp ulega zdecydowanej poprawie, a skóra przestaje pękać. W celu otrzymania najlepszych efektów, na początku zaleca się wykonie serii zabiegów odstępach kilkudniowych, a później wykonywanie jedynie zabiegów podtrzymujących efekt.

Zabieg: parafina na stopy

Cały zabieg przeprowadza się w kilku krokach, a sam zabieg parafinowy jest bardzo przyjemny, odprężający, rozgrzewający i nawilżający. Parafina świetnie odżywia skórę, a stopom przywraca zdrowy wygląd. Co więcej, zabieg pozwala na pozbycie się suchej i spierzchniętej skóry stóp, która często jest też popękana i boląca. Sam zabieg wykazuje również działanie terapeutyczne na bolące stawy. Ciepła parafina użyta w trakcie zabiegu powoduje, że pory skóry się otwierają, przez co też poprawia się krążenie krwi, a to z kolei sprawia, że zwiększa się wchłanianie substancji aktywnych, które zawarte są w preparatach aplikowanych na skórę przed nałożeniem parafiny.

Parafina na stopy: przeciwwskazania

Niestety zabiegów na bazie parafiny kosmetycznej powinny bezwzględnie unikać osoby, które cierpią na schorzenia skóry takie jak: egzema, grzybica, łuszczyca, ponieważ są to choroby, które pod wpływem rozgrzewania się skóry mogą się rozprzestrzeniać. Zabiegu powinny też unikać osoby, które uczulone są na parafinę oraz jej pochodne. W przypadku świeżych ran i blizn również należny zrezygnować z parafiny na stopy z EasyNails.