19 Sty

Zdrowa skóra stóp

O każdą część ciała należy dbać z należytą uwagą. Dotyczy to również skóry stóp. Brak odpowiedniej profilaktyki może prowadzić do rożnego rodzaju zmian w obrębie skóry stóp. W praktyce oznacza to pogorszenie jakości skóry zarówno w wymiarze funkcjonalnym, jak i estetycznym.

Unikaj nadmiernego ucisku

Jedną z podstawowych czynności, jaką możemy podjąć w celu ochrony skóry stóp jest prewencyjne unikanie nadmiernego ucisku. Noszenie nieodpowiedniego obuwia w połączeniu ze stojącym trybem życia i brakiem przeprowadzania zabiegów kosmetycznych typu callus peel może z czasem prowadzić do powstawania różnego rodzaju bolesnych i nieestetycznych modzeli.

Nawilżaj skórę stóp

Kolejną rzeczą, jaką należy zrobić w celu zadbania o stan zdrowia skóry stóp jest jej odpowiednie nawilżanie. Jak obecnie wiadomo skóra znajdująca się na stopach nie posiada gruczołów łojowych. Oznacza to, że naskórek na tym obszarze nie jest chroniony przez sebum i może dochodzić do jego nadmiernego wysuszenia.

Z tego względu należy dbać o odpowiednie nawilżenie skóry stóp. Pozwoli to na uniknięcie wielu dolegliwości będących rezultatem między innymi rogowaceniem naskórka. W skrajnych przypadkach nadmierna suchość skóry może prowadzić do pękania stóp.

Zabiegi w gabinecie podologicznym

Jeżeli chcemy najwyżej jakości zabiegów kosmetycznych dla naszych stóp (peeling callus peel) możemy pomyśleć nad skorzystaniem z oferty gabinetu kosmetologicznego lub podologicznego m.in w Warszawie lub Wrocławiu.